12. ročník podzimní putovní výstavy je úspěšně za námi!

V září a říjnu letošního roku vyrazila Liga proti rakovině Praha již  podvanácté na cestu po českých a moravských městech s oblíbenou putovní výstavou KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ STRŮJCEM, jejímž hlavním smyslem je oddémonizovat závažné téma rakoviny a seznámit veřejnost všech věkových kategorií se zásadami zdravého životního stylu a možnostmi prevence nádorových onemocnění.

Letos jsme postupně navštívili opět 8 měst, a to Frýdek-Místek, Jablunkov, Prahu 4, Benešov, Bílinu, Jičín, Vimperk a Sušici.

Z desítky tisíc návštěvníků, kteří prošli výstavou „Labyrint zdraví“, otestovali si své znalosti i smyslové dovednosti a využili bohaté nabídky informačních materiálů, které Liga proti rakovině na akci zdarma nabízí, více než 1 500 zájemců využilo příležitost k vyšetření základních zdravotních ukazatelů u přítomných pracovníků Národní sítě podpory zdraví a přes 700 návštěvníků akce si nechalo zkontrolovat kůži u dermatologů.

Atmosféru ve všech navštívených městech zpříjemnil bohatý doprovodný program místních souborů i jednotlivců. Děkujeme!

O smyslu akce nejlépe svědčí následující citát z knihy návštěv:

Měli by navštívit všichni občané. Pro připomenutí známých pravd i objevení nových faktů. Vymlouváme se na různé okolnosti, nedbáme skutečnosti, že své zdraví a kondici máme do značné míry ve vlastních rukách. Děkuji Lize, že nám to připomíná.“

Prevence je jedním z hlavních pilířů činnosti Ligy, už teď se těšíme na příští ročník na podzim 2020 a všechna další navštívená města!