Putovní výstava Každý svého zdraví strůjcem

KAŽDÝ SVÉHO ZDRAVÍ STRŮJCEM je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha již devátým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. 

V průběhu září výstava postupně zavítá do Nového Města na Moravě, Prahy, Jihlavy, Krnova, Trutnova a Bohumína.

 

INFORMACE O DATECH A MÍSTECH KONÁNÍ

 

PARTNEŘI PUTOVNÍ VÝSTAVY

 

Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny.

Téma prevence rakoviny je představováno z přívětivější tváře, proto vedle seriózních informací uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka, vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života. Každý návštěvník výstavy si může vyzkoušet své znalosti vyplněním testu, pro úspěšné řešitele jsou připraveny i odměny.

Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Nejen pro dětské návštěvníky, žáky a studenty škol jsou kromě expozice připraveny i zábavné hrátky, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. 

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity.  V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci také specialisty – dermatology.  Na místě bude přítomen odborný lékař, se kterým můžete konzultovat mateřská znaménka, pihy, změny na kůži.

VSTUP NA VÝSTAVU I VŠECHNA VYŠETŘENÍ JSOU ZDARMA!

Těšíme se na Vás!