Český den proti rakovině 2016 – PODĚKOVÁNÍ „trochu jinak“

Do ulic více než 1100 měst a obcí vyrazilo ve středu 11.5. více než 13.500 nadšených dobrovolníků ve žlutých tričkách, kteří nabízeli přes 900.000 kytiček a letáčků a kterým tímto upřímně děkujeme!

Víme, že na mnohých místech se ulice a náměstí kytičkami s růžovou stužkou opravdu zažlutily, zároveň si uvědomujeme, že ne všichni zájemci o koupi kytičky svého prodejce našli 🙁 Prostě se vzájemně nepotkali…

Co je však zřejmé a jisté a o co se chceme podělit, je fakt, že ve žlutém stanu na Můstku v Praze se 11. května odehrálo něco výjimečného. Řada oslovených známých osobností přišla na improvizované pódium bez nároku na jakýkoliv honorář zahrát, zazpívat, a podpořit tak sbírku Český den proti rakovině.  Co víc? Nikdo z nich nepřišel v očekávání mediální slávy, fotografií na předních stránkách novin, houfu fotografů apod. Jen jednoduše KÝVLI na prostou prosbu: přijďte podpořit 20. ročník sbírky  Ligy proti rakovině Praha. Jen prostě PŘIŠLI, ZAHRÁLI, ZAZPÍVALI, OBLÉKLI ŽLUTÉ TRIČKO, PRODÁVALI KYTIČKY, na žádost fanoušků se PODEPSALI na letáčky, vyfotili se zájemci… A když odcházeli… DĚKOVALI! Děkovali, že se mohli zúčastnit, že mohli POMOCI! Děkovali Lize, že mohli ve svém volném čase zdarma – bez slávy – pomáhat!

Je hlubokým lidským zážitkem být při tom. Být součástí všudypřítomné pozitivní a optimistické atmosféry. Svět se zdá být lepším!!!

Takže my teď  DĚKUJEME Chantal Poullain za to, že se podělila o svou bolestnou zkušenost s rakovinou prsu, za její otevřený a optimistický rozhovor v přímém rozhlasovém vysílání Radiožurnálu přímo ze stanu, díky milé moderátorce Lucii Výborné, která už poněkolikáté ve prospěch Ligy vyměnila klidné studio v budově rozhlasu za rušný stan na náměstí, díky Heidi Janků, která zpívá, tančí a baví publikum, aby pak „vyfasovala“ příděl kytiček a ochotně je nabízela kolemjdoucím, díky Gabriele Kratochvílové a Monice Leové za ten široký úsměv, se kterým si přicházejí odpracovat (samy sobě naordinovanou) dávku pomoci, díky Vladimíru Hronovi, který rozezpívá nejen náměstí, ale do svého vystoupení zapojí jak projíždějící poštovní vůz, tak policejní auto, a s výrazem šťastného malého kluka po prodeji přidělených kytiček hlásí – prodáno! Díky Vojtovi Bernatskému, který výřečnost sportovního moderátora vyměnil za neodolatelného prodejce žlutých kvítků. Díky Jaroslavu Uhlířovi, který si přivezl na vystoupení vlastní klávesy, aby pak spolu s publikem zpíval Dělání, dělání… a přidával a přidával… Díky partě mladých mužů z kapely ADAMBE, jejíž rytmy nenechaly posluchače v klidu,  díky naprosto skvělým malým i velkým stepařům Tanečního studia Andrea, kteří vystřihli jedno vystoupení za druhým, až se podlaha stanu prohýbala… Díky za keltské  a irské písně v podání Betty a Niny s doprovodnou kapelou a díky virtuóznímu kytaristovi Janu Matěji Rakovi, který hraje na kataru i to, co se na ni hrát nedá!

Svět je vždycky krásný, když se spojí pozitivní energie lidí… Děkujeme všem za pomoc při sbírce, děkujeme za podporu, děkujeme za peníze určené Lize proti rakovině Praha, děkujeme za DMS, děkujeme spolupracujícím organizacím a partnerským firmám. 

A přejeme Vám, abyste co nejčastěji měli pocit, že svět je krásný!