Český den proti rakovině poprvé i na mobilních zařízeních

Aplikace Den proti rakovině

Blíží se Český den proti rakovině 2016 a letos bude poprvé plně “mobilní”. A to nejen proto, že nové webové stránky jsou plně responsivní – což znamená, že mají speciální verzi pro tablety a mobilní telefony – ale hlavně proto, že jsme pro vás připravili mobilní aplikaci “Den proti rakovině”.

Tato aplikace je určena jak pro prodejce kytiček, tak pro širokou veřejnost. Prodejcům umožňuje sdílet polohu v reálném čase a všichni tedy mohou vidět, kde se zrovna s kytičkami pohybují. Tato funkce zjednoduší nalezení nejbližšího prodejce a zefektivní rozmístění prodejců v dané lokalitě. Sdílení polohy je zcela anonymní a není možné ho přiřadit ke konkrétní skupince prodávajících, na mapě se všem uživatelům ukáže jako znak kytičky bez další identifikace. Prodejce jen stiskne tlačítko “sdílet polohu prodejce” a zadá bezpečnostní kód (pokud ho jako prodejce nevíte, informujte se u svého koordinátora, který tuto informaci obdržel). Od té doby bude mobilní zařízení anonymně ukazovat polohu prodejce na mapě, která bude v den sbírky dostupná jak všem uživatelům mobilní aplikace, tak i na těchto webových stránkách. Sdílet polohu půjde jen v den sbírky, aplikace má v ostatní dny především informativní charakter.

Aplikace odpočítává, kolik času zbývá do zahájení sbírky, poskytuje informace o letošním ročníku i o samotné Lize proti rakovině Praha a dává také možnost odeslat e-kytičku prostřednictvím DMS. V reálném čase také ukazuje částku, která byla již za e-kytičky vybrána, takže můžete sledovat, jak váš příspěvek po zakoupení e-kytičky částku navýší.

Odkaz na stažení aplikace naleznete na www.cdpr.cz/aplikace. K dispozici je verze pro Android i pro iOS (Apple). Aplikaci “Den proti rakovině” vyvinula společnost Trigama International s.r.o., která je IT partnerem Ligy proti rakovině Praha.

Pokud budete mít k mobilní aplikace Den proti rakovině nějaké dotazy, postřehy či připomínky, neváhejte je zaslat Mirkovi Jungwirthovi na e-mail miroslav.jungwirth@trigama.eu.

Věříme, že díky nové mobilní aplikaci se ještě více lidí v ČR dozví o Českém dni proti rakovině a že aplikace usnadní proces prodeje a nákupu kytiček v den sbírky a hlavně podpoří nákup e-kytiček. Budeme rádi, pokud informaci o nové mobilní aplikaci budete sdílet svým známým, přátelům a kamarádům. Stačí kliknout na ikonky příslušných sociálních sítí.