Světový den proti rakovině – tisková konference a Sympozium

U příležitosti blížícího se Světového dne proti rakovině, který každoročně připadá na 4. února, uspořádala Liga proti rakovině Praha v pondělí 27. 1. 2020 tiskovou konferenci. Ředitelka LPR Praha Iva Kurcová seznámila přítomné hosty s bohatými plány a novinkami pro letošní jubilejní rok, v němž Liga oslavuje 30 let své činnosti.

S hlavním tématem aktivit Ligy pro letošní rok, kterým byla zvolena nádorová onemocnění ledvin a močového měchýře (v jejich výskytu patří České republice neblahé celosvětové prvenství), pak přítomné hosty z lékařského hlediska seznámil Doc. Tomáš Büchler, Ph.D. z Onkologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice.

O perspektivách české onkologie 21. století promluvila Doc. MUDr. Jana Prausová, Ph.D., MBA z České onkologické společnosti. 

Sympozium pro laickou i odbornou veřejnost Liga u příležitosti Světového dne proti rakovině pořádá již od roku 2008, letos se bude věnovat tématu nádorových onemocnění ledvin a močového měchýře a proběhne v pondělí 3. února 2020 v Lékařském domě v Praze.

PŘIHLÁŠKY a PROGRAM Sympozia – ZDE

TISKOVÁ ZPRÁVA LPR Praha 27.1.2020