Ve středu 4. října odstartovala celostátní preventivní kampaň Ligy proti rakovině s názvem Vykročte s Ligou ke zdraví! Cílem je upozornit širokou veřejnost na význam pohybu a zdravého životního stylu, díky nimž si každý z nás může významně prodloužit život ve zdraví a snížit riziko vzniku nádorových onemocnění i dalších civilizačních chorob.

Součástí této podzimní výzvy Ligy k úpravě životního stylu je on-line soutěž o 50 zajímavých a zdravých cen. Zapojit se můžete jednoduchým způsobem – stačí na soutěžní stránce www.lpr.cz/soutez zaregistrovat svoje předsevzetí pro zdravější život a odměna může být právě ​Vaše!

Soutěž probíhá 4. října do 4. listopadu 2023, hrajeme o víkendový wellness pobyt pro 2 osoby, sportovní hodinky, hole na nordic walking, poukázky na ovocné speciality a sportovní zboží, rodinné vstupenky do aquaparku a další skvělé ceny.
Neváhejte, soutěžte a udělejte s Ligou alespoň první malý krok ke zdraví!

Více na soutěžním letáku ZDE, podrobné informace a pravidla na www.lpr.cz/soutez

V Praze proběhne na podporu kampaně v úterý 10. října do 9 do 18 hod. celodenní akce plná pohybu v Parku Přátelství na Proseku. Návštěvníky čeká bohatá nabídka pohybových aktivit, ukázky na pódiu i v prostoru parku, soutěže a hrátky pro děti i dospělé o zajímavé ceny, vše můžete aktivně vyzkoušet pod vedením zkušených instruktorů… Nordic walking, břišní tance, step, kondiční zpevňovací cvičení, žonglování, tanec, slack-line, program Zdravá pětka Nadačního fondu Albert, aktivity Klubu českých turistů, DDM Praha 9, Stezka 1000 kroků ke zdraví, nabídka publikací a osvětových materiálů Ligy a pacientských organizací atd. Více informací: LETÁK K AKCI a PODROBNÝ PROGRAM AKCE.

V polovině října pak spolupracovníci Ligy vyrazí do regionů ČR a ve vybraných městech (Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Brno, Plzeň, České Budějovice) budou v rámci kampaně nabízet jablka jako symbol zdraví a zdravé stravy, ke kterým zájemci zároveň obdrží letáky s výzvou k dodržování zdravého životního stylu a informacemi k soutěži.

TISKOVÁ ZPRÁVA KE KAMPANI

SOUTĚŽNÍ LETÁK

LETÁK K AKCI 10. 10. V PRAZE 9